Закрити рахунок ФОП або ЮО

Завдання

Закрити рахунок підприємця або юридичної особи. Умови закриття рахунку підприємця або юридичної особи. Комісія за закриття рахунку. Причини закриття рахунку. Закрити рахунок в період воєного часу.

Умова

 • закриття рахунку підприємця або юридичної особи можливе при відсутності заборгованості на рахунку;
 • закриття рахунку доступне власнику або розпоряднику рахунку.

Рішення

Під час воєнного стану рекомендуємо не поспішати з походом до відділення для закриття рахунку, краще зачекайте мирного часу. Якщо не користуватись рахунком та при відсутності руху коштів — обслуговування безкоштовне. При наявності залишку коштів — перерахуйте підприємницький дохід на власну картку та використовуйте на власні потреби. 

Якщо, все-таки, вирішили закрити рахунок з власної ініціативи — зверніться до обслуговуючого відділення з документами, що ідентифікують особу та оформіть заяву на закриття рахунку. 

Причини закриття рахунку

Закриття рахунку може бути виконане з наступних причин:

 • рішення відповідального органу, на який, згідно із законом, покладено функції припинення юридичної особи (за заявою ліквідатора, голови та членів ліквідаційної комісії, керуючого санацією);
 • заява спадкоємця після смерті ФОП та виплати грошових коштів спадкоємцю та іншим особам відповідно до чинного законодаства;
 • за інших обставин, передбачених чинним законодаством України або Договором банківського комплексного обслуговування. Наприклад, згідно з Постановою № 492, п. 144: "Банк може відмовитися від договору банківського рахунку та закрити поточний рахунок клієнта, якщо операції за цим рахунком не здійснюються протягом трьох років підряд і на цьому рахунку немає залишку коштів".
Комісія за закриття рахунку

За закриття рахунку передбачена комісія. Комісія стягується за закриття кожного поточного рахунку, у тому числі рахунка 2604.

 • Розмір комісії при закритті рахунку за власною ініціативою згідно тарифів:
  для всіх ТП окрім Head/Lead;
  для тарифів Head і Lead.

 • Розмір комісії при закритті рахунку за ініціативою банку стягується в розмірі поточного залишку.
  Наприклад, якщо на рахунку залишок 0 гривень — комісії не буде, якщо на рахунку 10 000 гривень — комісія за закриття складатиме 10 000 гривень.

 • Розмір комісії при закритті рахунку ліквідатором — безкоштовно.

Строки закриття рахунку
Був рух коштів у поточному місяці Не було рухів коштів у поточному місяці
 • Повторна ідентифікація відбулася вчасно — закриття рахунку буде виконано на наступного робочого дня після останнього руху коштів.

 • Повторна ідентифікація прострочена — закриття рахунку буде виконано після проведення повторної ідентифікації на наступний робочий день після останнього руху коштів.

В день отримання заяви на закриття рахунку, якщо заява подана в операційний час (з 09.00 до 16.30)

 

Корисні статті

Неактивний рахунок. Що це і як обслуговується?

Що входить в щомісячне обслуговування поточного рахунку і при яких умовах комісія не стягується?

Тарифи по пакетам РКО

Чи була ця стаття корисною?
22 з 43 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.