Закрити рахунок ФОП або ЮО

Завдання

Закрити рахунок підприємця або юридичної особи за власною ініціативою. Умови закриття рахунку підприємця або юридичної особи. Комісія за закриття рахунку. Причини закриття рахунку. 

Умова

  • закриття рахунку підприємця або юридичної особи можливе при відсутності заборгованості на рахунку;
  • закриття рахунку доступне власнику або розпоряднику рахунку.

Рішення

Для закриття рахунку з власної ініціативи зверніться до обслуговуючого відділення з документами, що ідентифікують особу та оформіть заяву на закриття рахунку. Строки закриття рахунку:

Був рух коштів у поточному місяці Не було рухів коштів у поточному місяці
  • Повторна ідентифікація відбулася вчасно — закриття рахунку буде виконано на наступний день після останнього руху коштів.

  • Повторна ідентифікація прострочена — закриття рахунку буде виконано після проведення повторної ідентифікації на наступний день після останнього руху коштів.

В день оформлення заяви на закриття рахунку.

За закриття рахунку передбачена комісія. Комісія стягується за закриття кожного поточного рахунку, у тому числі рахунка 2604. Розмір комісії при закритті рахунку за власною ініціативою згідно тарифів:

Закриття рахунку може бути виконане з наступних причин:
- рішення відповідального органу, на який, згідно із законом, покладено функції припинення юридичної особи (за заявою ліквідатора, голови та членів ліквідаційної комісії, керуючого санацією);
- заява спадкоємця після смерті ФОП та виплати грошових коштів спадкоємцю та іншим особам відповідно до чинного законодаства;
- за інших обставин, передбачених чинним законодаством України або Договором банківського комплексного обслуговування. Наприклад, згідно з Постановою № 492, п. 144: "Банк може відмовитися від договору банківського рахунку та закрити поточний рахунок клієнта, якщо операції за цим рахунком не здійснюються протягом трьох років підряд і на цьому рахунку немає залишку коштів".

При закритті рахунку за ініціативою банку комісія стягується в розмірі поточного залишку. Наприклад, якщо на рахунку залишок 0 гривень — комісії не буде, якщо на рахунку 10 000 гривень — комісія за закриття складатиме 10 000 гривень.

Закриття рахунку ліквідатором — безкоштовно. 

Корисні статті

Як пройти повторну ідентифікацію НБУ?

Що входить в щомісячне обслуговування поточного рахунку?

Тарифи по пакетам РКО

Чи була ця стаття корисною?
16 з 27 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.