Закрити рахунок ФОП або ЮО

Завдання

Закрити рахунок підприємця або юридичної особи. Умови закриття рахунку підприємця або юридичної особи. Комісія за закриття рахунку. Причини закриття рахунку. Закрити рахунок в період воєнного часу.

Умова

 • Закриття рахунку підприємця або юридичної особи можливе при відсутності заборгованості на рахунку, у тому числі й по торговому еквайрингу.
 • Закриття рахунку доступне власнику або розпоряднику рахунку.

Рішення

Під час воєнного стану рекомендуємо не поспішати з походом до відділення для закриття рахунку, краще зачекайте мирного часу. Якщо відсутній рух коштів до шести місяців — обслуговування безкоштовне. Починаючи з шостого місяця, якщо рахунок неактивний, вже буде комісія. 

Якщо все-таки вирішили закрити рахунок з власної ініціативи — зверніться до відділення, де є менеджер МСБ з документами, що ідентифікують особу та подайте заяву на закриття рахунку. 

Причини закриття рахунку

Закриття рахунку може бути виконане з наступних причин:

 • За ініціативою клієнта;
 • рішення відповідального органу, на який, згідно із законом, покладено функції припинення юридичної особи (за заявою ліквідатора, голови та членів ліквідаційної комісії, керуючого санацією);
 • заява спадкоємця після смерті ФОП та виплати грошових коштів спадкоємцю та іншим особам відповідно до чинного законодавства;
 • за інших обставин, передбачених чинним законодавством України або Договором банківського комплексного обслуговування. Наприклад, згідно з Постановою № 492, п. 144: "Банк може відмовитися від договору банківського рахунку та закрити поточний рахунок клієнта, якщо операції за цим рахунком не здійснюються протягом трьох років підряд і на цьому рахунку немає залишку коштів".
Комісія за закриття рахунку

За закриття рахунку передбачена комісія. Вона стягується за закриття кожного поточного рахунку, у тому числі рахунку 2604.

 • Розмір комісії при закритті рахунку за власною ініціативою згідно з тарифами:
  для всіх ТП окрім Head/Lead;
  для тарифів Head і Lead.

 • Розмір комісії при закритті рахунку за ініціативою банку або за заявою ліквідатора стягується в розмірі поточного залишку.
  Наприклад, якщо на рахунку залишок 0 гривень — комісії не буде, якщо на рахунку 10 000 гривень — комісія за закриття складатиме 10 000 гривень.

Строки закриття рахунку
На строки закриття рахунку впливає наявність додаткових рахунків та послуг, що оформлені в банку, адже із закриттям основного рахунку необхідно закрити й інші. 
Отже, закриття рахунку може займати до 5–6 робочих днів. 

 

Корисні статті

Неактивний рахунок. Що це і як обслуговується?

Що входить в щомісячне обслуговування поточного рахунку і при яких умовах комісія не стягується?

Тарифи по пакетам РКО

 

Чи була ця стаття корисною?
26 з 59 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.