Який графік обробки міжбанківських платежів у гривні в Альфа-Банку?

Запитання

Який графік обробки міжбанківських платежів у гривні? За яким графіком виконуються гривневі міжбанківські платежі в Альфа-Банку? Які обмеження по сумі безготівкового перерахування на поточний рахунок? Коли починається та закінсується бізнес-час у банку?

Умова

 • Операційний час — частина операційного дня банку протягом якого здійснюється обслуговування клієнтів, у тому числі приймаються документи на переказ та їх відкликання, Заявки на договірне списання, котрі повинні бути оброблені, передані та виконані банком.
  Тривалість операційного часу встановлюється банком самостійно з урахуванням режиму роботи платіжних систем та доводиться до відома клієнтів шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному сайті Банку.
 • Згідно п.10 розділу I Постанови Національного банку № 145 від 21.12.2018: "Банк (філія, відділення) організовує роботу операційної каси з касового обслуговування клієнтів протягом операційного часу та в післяопераційний час відповідно до внутрішніх положень (інструкцій) про організацію роботи щодо здійснення касових операцій банком".
 • Операційний час в АТ "Альфа-Банк" — з 01:00 до 16:30.
 • Післяопераційний час — частина робочого дня банку (філії, відділення) після закінчення операційного часу, уключаючи роботу у вихідні та святкові дні, протягом якої здійснюються касові операції з їх відображенням у бухгалтерському обліку не пізніше наступного операційного дня.
 • При безготівковому перерахуванні на поточний рахунок обмежень по сумі немає.

Відповідь

Міжбанківські платежі виконуються в режимі, наближеному до 23/7, якщо не вимагають додаткової перевірки.

 • Вихідні платежі на рахунки клієнтів, відкритих в інших банках України, виконуються щодня з 01:00 до 23:00. На термін зарахування платежу впливає термін обробки платежу банком-одержувачем.
  Платежі, відправлені з 1:00 до 16:30, виконуються за тарифами операційного часу.
  Платежі, відправлені з 16:30 до 23:00, виконуються за тарифами післяопераційного часу (див. Загальні тарифи).
 • Прийом платежів з інших банків України та зарахування їх на рахунки клієнтів Альфа-Банку виконується щодня з 01:00 до 24:00. Термін зарахування платежу залежить від термінів відправки платежу банком-відправником. Обробка платежу Альфа-Банком виконується день у день.

Приклади:

 • якщо платіж надійшов з 1:00 до 16:30, але коштів на рахунку недостатньо, банк очікує надходження коштів до 23:00. Кошти зараховані — платіж буде в статусі "Проведений" (за умови, що операція не потрапляє під додатковий контроль банку); якщо кошти не зараховані — платіж буде переведений в статус "Відхилено" о 23:00.
 • якщо платіж надійшов після 16:30 до 23:00 і коштів на рахунку достатньо — платіж буде "Проведений"; коштів недостатньо — платіж буде переведений в статус "Відкладений" о 23:00. На наступний день, якщо кошти будуть зараховані — платіж буде "Проведений", якщо кошти не зараховані — платіж буде переведений в статус "Відхилено" о 23:00.

Розглянемо приклади створення та обробки платежів (за умови що документи не потребують додаткового контролю та обробляються автоматично): 

Дата створення документа Час створення документа Дата документа, яка вказана в клієнт-банк Дата підписання документа в клієнт-банк Дата обробки банком документа Дата відображення документа у виписці Комісія за операційний/післяопераційний час
п'ятниця з 01:00 до 16:30 субота/неділя/понеділок субота/неділя/понеділок понеділок понеділок не утримується
після 16:30 п'ятниця п'ятниця п'ятниця п'ятниця утримується
субота

з 01:00 до 16:30 субота субота субота понеділок не утримується
після 16:30 субота субота субота понеділок утримується
субота з 01:00 до 16:30 понеділок субота субота понеділок не утримується
після 16:30 понеділок субота субота понеділок утримується
неділя з 01:00 до 16:30 неділя неділя неділя понеділок не утримується
після 16:30 неділя неділя неділя понеділок утримується
неділя з 01:00 до 16:30 понеділок неділя неділя понеділок не утримується
після 16:30 понеділок неділя неділя понеділок утримується

Всі платежі, що підлягають контролю з боку банку (зарплата, лікарняні, відпускні, паї, оренда та ін. доходи фізичних осіб) проводяться банком тільки в робочі дні.

 

Корисні статті

Які сервіси та послуги пропонує виконати дистанційно "Альфа-Бізнес Онлайн"?

Що буде з платежем, якщо для його проведення коштів на рахунку не достатньо?

Тарифи по пакетам РКО

Що означає дата документу при створенні платіжного доручення?

Чи була ця стаття корисною?
10 з 13 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.