Що означає "дата валютування" при створенні платіжного доручення?

Запитання

Що означає дата валютування при створенні платіжного доручення?

Умова

Тимчасово відсутня технічна можливість прийняття до виконання платіжної інструкції (платіжного доручення) в національній валюті із вказаною майбутньою датою валютування. Рекомендуємо у платіжній інструкції залишати відповідне поле порожнім.
З 01 грудня 2022 року в разі зазначення у платіжній інструкції в національній валюті майбутньої дати валютування в полі "Дата валютування" платіж буде автоматично відхилено.

Відповідь

"Дата валютування" — це дата в платіжному дорученні, починаючи з якої кошти зараховуються на рахунок отримувача. До настання дати валютування сума переказу обліковується в банку, який обслуговує отримувача, на рахунку отримувача 2932, 2952. 

При створенні платіжного доручення в клієнт-банку, дата валютування вказується в полі "Допоміжні реквізити" і може бути вказана тільки майбутньою датою, але не може перевищувати дату документу більше, ніж на 10 днів. 

Наприклад, дата документа – 09.12.2021 (четвер), дата валютування – 13.12.2021 (понеділок). Дата списання коштів з рахунку – 09.12.2021. При цьому сума буде зарахована отримувачу 13.12.2021 (понеділок).

Якщо вкажете в платіжному дорученні поточну або минулу дату, такий документ банком буде відхилено.

Наприклад, дата документа – 08.12.2021 (середа), дата валютування – 12.12.2021 (неділя). Платіж взято в роботу робочим днем (13.12). Але платіж буде відхилено тому, що дата валютування менше дати операційного робочого дня.

Корисні статті

Що буде з платежем, якщо для його проведення коштів на рахунку не достатньо?

Що означає дата документу при створенні платіжного доручення?

Яке "призначення платежу" вказати в платіжному дорученні?

Чи була ця стаття корисною?
27 з 28 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.