Як провести зарплатну відомость, якщо оплата ЄСВ менше норми?

Запитання

Як провести зарплатну відомость, якщо оплата ЄСВ менше норми?

Умова

Сума Єдиного Соціального Внеску (ЄСВ) — 22%, має бути не менше 1/5 від суми виплат по зарплаті чи платежам, прирівняних до неї.

УВАГА!

У період воєнного стану, якщо сплачена в банку сума ЄСВ менше ніж 1/5 від суми заробітної плати та прирівняних до неї виплат, згідно з Листом Міністерства фінансів України від 15.03.22р. №11220-04-10/6143 дозволені дії, описані в статті — Які податки сплачувати при виплаті заробітної плати?

Відповідь

Якщо сума ЄСВ менше норми, то з/п відомість може бути відхилена банком або відправлена на уточнення.
Зверніться до Державної податкової служби, щоб отримати Довідку-розрахунок по формі з додатку 1 до Порядку №453 про відсутність заборгованості по ЄСВ. Цей документ передайте менеджеру.

Якщо на підприємстві працюють інваліди, на зарплату яких розраховують ЄСВ в розмірі 8,41% , кожен раз при виплаті зарплати потрібно надати довідку-розрахунок.

Зверніться в територіальний орган ДПС за Довідкою-розрахунком, яку вона має погодити (п. 2 Порядка №453). Відповідно, оригінал цієї довідки потрібно надавати в банк кожен раз при виплаті зарплати, коли оплата ЄСВ в меншій сумі, ніж 1/5 від суми до виплат, вказаної в розрахункових документах.

Приклад:
0л7.png
Поле "Інформація для банку" обов'язкове для заповнення.

Корисні статті

Які податки сплачувати при виплаті заробітної плати?

Які податки потрібно сплатити при виплатах?

Який транзитний рахунок вказувати при створенні зарплатної відомості?

Чи була ця стаття корисною?
5 з 7 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.