Як провести зарплатну відомость, якщо оплата ЄСВ менше норми?

Запитання

Як провести зарплатну відомость, якщо оплата ЄСВ менше норми?

Умова

Сума Єдиного Соціального Внеску (ЄСВ) — 22%, має бути не менше 1/5 від суми виплат по зарплаті чи платежам, прирівняних до неї.

УВАГА!

У період воєнного стану, якщо сплачена в банку сума ЄСВ менше ніж 1/5 від суми заробітної плати та прирівняних до неї виплат, згідно з Листом Міністерства фінансів України від 15.03.22р. №11220-04-10/6143 дозволені дії, описані в статті — Які податки сплачувати при виплаті зарплати під час воєнного стану?

Відповідь

Якщо сума ЄСВ менше норми, то з/п відомість може бути відхилена банком або відправлена на уточнення.
В такому випадку, зверніться до Державної податкової служби, щоб отримати Довідку-розрахунок по формі з додатку 1 до Порядку №453 (що у вас немає заборгованості по ЄСВ). Цей документ передайте менеджеру.

Якщо на підприємстві працюють інваліди, на зарплату яких розраховують ЄСВ в розмірі 8,41% , кожен раз при виплаті зарплати потрібно надати довідку-розрахунок.

Зверніться в територіальний орган ДПС за Довідкою-розрахунком, яку вона має погодити (п. 2 Порядка №453). Відповідно, оригінал цієї довідки потрібно надавати в банк кожен раз при виплаті зарплати, коли оплата ЄСВ в меншій сумі, ніж 1/5 від суми до виплат, вказаної в розрахункових документах.

Приклад:
0л7.png
Поле "Інформація для банку" обов'язкове для заповнення.

Корисні статті

Контроль банку при виплаті заробітної плати

Який транзитний рахунок вказувати при створенні зарплатної відомості?

 

 

Чи була ця стаття корисною?
4 з 6 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.