Які податки сплачувати при виплаті заробітної плати?

Запитання

В чому полягає контроль банку при виплаті зарплати? Які дані перевіряє банк при виплаті зарплати? Чи є особливості для резидентів Дія City?

Умова

УВАГА!

У період воєнного стану необхідним залишається умова сплати податків.

Відповідь

При виплаті заробітної плати (з/п), а також прирівняних до неї виплат, банк перевіряє:

  1. Нарахування ЄСВ (22%) — не менше 1/5 від суми з/п.
  2. Військовий збір (1,5%) — банк перевіряє факт оплати.
  3. ПДФО (18%) — банк перевіряє факт оплати.

У період воєнного стану для всіх клієнтів (в тому числі для резидентів Дія City до закінчення воєнного стану), якщо сплачена в банку сума ЄСВ менше ніж 1/5 від суми заробітної плати та прирівняних до неї виплат, згідно з Листом Міністерства фінансів України від 15.03.22р. №11220-04-10/6143 дозволено:

  • у разі неповної сплати ЄСВ клієнту в реквізиті "Призначення платежу" платіжного доручення/відомості на виплату зарплати зазначати суму фактично сплаченої суми ЄСВ (якщо вона менше ніж 1/5). Приклад: "Зарплата за першу половину березня 2022р., ЄСВ сплачено у сумі 2000,00 грн"
  • використання раніше виданої довідки без перевірки сум сплати єдиного внеску до закінчення воєнного стану
  • у разі раніше сплаченого ЄСВ (авансом за майбутній період) клієнту в реквізиті "Призначення платежу" платіжного доручення/відомості на виплату зарплати зазначати реквізити платіжного доручення (місяць сплати, сума, дата та номер платіжного доручення), яким був раніше сплачений такий ЄСВ (в т.ч. через рахунок в іншому банку). Приклад: "Зарплата за березень 2022р., ЄСВ за березень 2022 р сплачено п/д № 1 від 10.01.2022р. на суму 2000,00 грн"

 

Важливі моменти:

- Період виплачуваної з/п повинен відповідати періоду сплачених податків. Або надайте у відділення банку довідку-розрахунок, що підтверджує відсутність заборгованості перед бюджетом по сплаті податків (Наказ Міністерства доходів і зборів №453, який регламентує порядок прийому банками розрахункових документів на виплату з/п). В довідці-розрахунку поле "Інформація для банку" обов'язкове для заповнення.

- Якщо в компанії працює інвалід та оплата ЄСВ в розмірі 8,41%, перед проведенням з/п відомості надайте менеджеру довідку з Міністерства доходів і зборів про відсутність заборгованості перед бюджетом (Додаток 1, 2 до Наказу №453).

- В полі "Коментар" при формуванні з/п відомості обов'язково повинні бути зазначені: вид нарахувань, за який період, інформація про оплату податків. 

Відомості, які не відповідають даним вимогам законодавства, відхиляються банком відповідно до Постанови НБУ №163 від 29.07.2022р. 

При оплаті авансу на відрядження оплата податків не потрібна.

Корисні статті

Як провести зарплатну відомость, якщо оплата ЄСВ менше норми?

Які податки потрібно сплатити при виплатах?

Який транзитний рахунок вказувати при створенні зарплатної відомості?

Чи була ця стаття корисною?
12 з 14 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.