Що вказати в призначенні платежу платіжного доручення?

Запитання

Як заповнити "Призначення" платежу в платіжному дорученні? Що вказити для призначення платежу при формуванні платіжного доручення?

Відповідь

Ознайомтесь з нормативними документами щодо "Призначення платежу", на які звертає увагу банк при обробці платежів:

  1. стаття 14 "Інформація, яка супроводжує переказ коштів або віртуальних активів" (Закон ВР України від 06.12.2019, № 361-IX "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"):
    - відправник повинен забезпечити, щоб усі перекази супроводжувалися інформацією про платника та переказ;
  2. пункти 2.29, 3.8 Постанови НБУ № 22 "Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті":  
    – 2.29. Платник має право в будь-який час до списання платежу з рахунку відкликати з банку, що його обслуговує, платіжні доручення в порядку, визначеному внутрішніми правилами цього банку. Платіжні доручення відкликаються лише в повній сумі.
    - 3.7. Реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу". Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність вимогам, викладеним у цій главі, лише за зовнішніми ознаками. 
    – 3.8. Реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником таким чином, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.  
    Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу". Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність вимогам, викладеним у цій главі, лише за зовнішніми ознаками.  
  3. лист НБУ "Про зміну інформації в реквізиті "Призначення платежу" від 09.06.2011 р. № 25-111/1438-7141: 
    "Після списання коштів з рахунку платника, питання щодо уточнення інформації, зазначеної у реквізиті "Призначення платежу", вирішується між сторонами переказу без участі банку".

Корисні статті

Що буде з платежем, якщо для його проведення коштів на рахунку не достатньо?

Що означає дата документу при створенні платіжного доручення?

Що означає "дата валютування" при створенні платіжного доручення?

Який формат заповнення призначення платежу при сплаті податків?

 

Чи була ця стаття корисною?
0 з 5 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.