Змінити найменування або організаційно-правову форму ЮО

Завдання

Порядок роботи при зміні найменування або організаційно-правової форми юридичної особи. Чи потрібно закривати рахунки зі старим найменуванням?

Умова

Пунктом 146 Постанови НБУ № 492 від 12.11.2003 р. передбачено закриття поточного рахунку клієнтом/юридичною особою-правонаступником у разі припинення юридичної особи-резидента внаслідок злиття, приєднання, поділу, перетворення.

В інших випадках закривати рахунки не потрібно. Банк вносить зміни на підставі оновлених документів (в тому числі з офіційних державних ресурсів).

Рішення

Тип змін Порядок дій
Реорганізація ЮО — злиття, приєднання, поділ, перетворення (наприклад, зміна організаційно-правової форми з "ТОВ" на "ПрАТ") Банк закриває рахунки клієнту зі старим найменуванням і відкриває нові рахунки з новим найменуванням.
Зміна найменування ЮО або зміна типу акціонерного товариства (наприклад, з ПАТ на АТ і навпаки) Банку потрібно змінити найменування без закриття "старих" рахунків. 

 

При реорганізації з метою відкриття нових рахунків, надайте у відділення банку:

При зміні найменування або зміні типу акціонерного товариства, надайте у відділення банку:

  • опитувальник;
  • протокол/рішення про зміну найменування;
  • наказ про переведення діючих розпорядників в компанію з новим найменуванням (за наявності);
  • опис з кодом доступу до статуту​ (в умовах воєнного стану — додатково, статутний документ);
  • фінансову звітність (на запит банку);
  • перелік розпорядників (за бажанням та за наявності печатки).

Заяви та додаткові угоди з банком при зміні найменування (зміні типу акціонерного товариства) підписувати не потрібно.

Корисні статті

Перелік документів для відкриття поточного рахунку ЮО та ФОП

Змінити розпорядника рахунку

Змінити ФОПу або ЮО персональні дані в банку

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.