Які штрафні санкції застосовуються до банків за невиконання податкового законодавства?

Запитання

Які штрафні санкції до банків за невиконання податкового законодавства?

Відповідь

Банк згідно розділу 4 Податкового Кодексу України та Інструкції про безготівкові розрахунки, що затверджена Постановою НБУ №163 (п. 49 та 50) контролює оплату податків при виплаті доходу.
За невиконання податкового законодавства до банку можуть бути застосовані штрафні санкції.

Згідно Глави 7 п. 3 Інструкції НБУ про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування:

3. Податкові органи відповідно до частини дванадцятої статті 25 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" застосовують до банків такі фінансові санкції:

- за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на рахунки податкових органів, або на єдиний рахунок сум єдиного внеску, фінансових санкцій, зазначених у підпунктах 1-5 пункту 2 цього розділу, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не зарахованих (не перерахованих) сум.
При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на рахунки податкових органів сум єдиного внеску, фінансових санкцій за формою згідно з додатком 17 до цієї Інструкції. Розрахунок зазначеної штрафної санкції здійснюється за даними акта про порушення, який складається в довільній формі, на підставі акта документальної перевірки платника єдиного внеску;

- у разі якщо банки приймають від платників єдиного внеску, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 Закону, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів без одночасного подання платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум єдиного внеску або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум, накладається штраф у розмірі суми єдиного внеску, яка підлягає сплаті платниками.
При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій за порушення вимог, передбачених частиною другою статті 24 Закону, за формою згідно з додатком 18 до цієї Інструкції.
Розрахунок зазначеної штрафної санкції здійснюється за даними акта про порушення, який складається в довільній формі, на підставі акта документальної перевірки платника єдиного внеску.

Корисні статті

Які податки сплачувати при виплаті заробітної плати?

Податки сплачені, але не за той період. Що робити?

Чому відхиляється зарплатна відомість?

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.