Як переказати кошти клієнту, який відмовився від ІПН?

Запитання

Які особливості заповнення платежів по клієнтам, які відмовилися від ІПН? Як заповнити платіж, якщо переказ особі, що відмовилася від ідентифікацйного персонального номеру?

Відповідь

Згідно Постанови №22 НБУ встановлені вимоги щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, а також до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті (вимоги щодо заповнення реквізиту "Код платника" / "Код одержувача"):

"Зазначається ідентифікаційний код отримувача за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) або реєстраційний (обліковий) номер платника податку, який присвоюється контролюючими органами (далі — ідентифікаційний код). Якщо платник знає, що ідентифікаційний код юридичній особі не присвоєний, то ставиться дев'ять нулів. 

Для фізичних осіб зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта, якщо фізична особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку в паспорті/запис в електронному безконтактному носії або в паспорті проставлено слово "відмова". 

Під час формування електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України в реквізиті ставиться десять нулів, якщо фізична особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку в паспорті/запис в електронному безконтактному носії або в паспорті проставлено слово "відмова", а інформація щодо серії та номера паспорта розміщується в полі "Допоміжні реквізити". 

Якщо платник не знає реєстраційного номера облікової картки платника податків/серії та номера паспорта фізичної особи, то ставиться п'ять дев'яток. Ця вимога поширюється лише на отримувача — фізичну особу. 

Якщо згідно із законодавством України ідентифікаційний код нерезиденту не присвоюється, то ставляться дев'ять нулів".

Корисні статті

Як створити платіжне доручення у клієнт-банку?

Що вказати в призначенні платежу платіжного доручення?

Який формат заповнення призначення платежу при сплаті податків?

Як зняти гривню з поточного рахунку ЮО/ФОП?

Як змінити ліміти по картці в клієнт-банку?

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.