Створити swift-платіж в рублях через "Мій бізнес Online"

Завдання

Створити swift-платіж в рублях через "Мій бізнес Online".

Умова

 • Для створення нового переказу swift заповніть всі поля, виходячи з реквізитів контрагента, зазначених у зовнішньоекономічному контракті/іншому документі на оплату.
 • Платежі у російських рублях заповнювати кирилицею (російськими літерами).

Рішення

 1. Оберіть меню "Платежі в валюті".
 2. Перейдіть на вкладку "SWIFT" та натисніть "Створити заявку".
  1.png
 3. Заповніть усі поля заявки. Оберіть терміновість проведення платежу.
  2.png
  При виборі терміновості:
  Т+0 платіж спишеться сьогодні
  Т+1 платіж спишеться завтра, тобто на наступний робочий день
  Т+2 платіж спишеться післязавтра, тобто на другий робочий день
 4. У розділі "Валюта (код)" (поле 32) оберіть валюту, в якій здійснюється платіж, і вкажіть точну суму.
  01.png
 5. В розділі "Плательщик" (поле 50) заповніть свої реквізити (назва, адреса, місто) на російській мові:
  - оберіть зі списку рахунок списання;
  - у полі "Наименование" впишіть свою скорочену назву російською мовою (поле допускає максимум 35 символів, включаючи знаки та пробіли), наприклад, ООО Кода Мьюзик;
  - у полі "Страна" вкажіть зі списку свою країну реєстрації (Україна);
  - у полі "Город" вкажіть свій населений пункт (поле допускає максимум 35 символів, включаючи знаки та пробіли), наприклад, Харьков. У разі, якщо необхідно додатково прописати область/район, до якої відноситься населений пункт, допустимі скорочення обл., р-н (область, район), наприклад, Киевская обл., Вишневое;
  - у полі "Адрес" вкажіть вулицю, номер будинку, корпус, квартиру і т.і., допустимі скорочення ул. (улица).
 6. В розділі "Банк получателя (57 — Beneficiary Bank)" для платежів в російських рублях оберіть тільки опцію D, при цьому є два варіанти заповнення.

  1 варіант:

  - В поле "BIC/SWIFT" пропишіть БІК банку (Банківський Ідентифікаційний номер, використовується для банків на території Росії, складається виключно з 9 цифр);
  - поле "Номер счета" — номер коррахунку в РКЦ (Розрахунково-кліринговий центр, складається виключно з 20 цифр);
  - поле "Название банка" (поле допускає максимум 35 символів, включаючи знаки та пробіли) — заповнюється з контракту. В поле вкажіть тільки назву банка, без міста та країни знаходження;
  - поле "Страна" — вибір з довідника країни банка-отримувача, обов'язкове для заповнення;
  - поле "Город" — заповнюється вручну з контракту, відноситься до міста банку-отримувача (це не місто отримувача);
  - поле "Адрес" — заповнюється вручну з контракту, включаючи вулицю, номер будинку та і.н. при наявності.02.png

  2 варіант:

  - поле "BIC/SWIFT" — залишається пустим;
  - поле "Номер счета" — заповніть БІК банку та номер коррахунку в РКЦ в форматі:

  //RUНомерБИК.Номер коррсчета в РКЦ
  Наприклад: //RU044525225.30101810400000000225.

  - поле "Название банка" (поле допускає максимум 35 символів, включаючи знаки та пробіли) — заповнюється з контракту. В поле вкажіть тільки назву банка, без міста та країни знаходження;
  - поле "Страна" — вибір з довідника країни банка-отримувача, обов'язкове для заповнення;
  - поле "Город" — заповнюється вручну з контракту, відноситься до міста банку-отримувача (це не місто отримувача);
  - поле "Адрес" — заповнюється вручну з контракту, включаючи вулицю, номер будинку та і.н. при наявності.
  03.png
 7. При платежах в роcійських рублях в Росію розділ "БАНК-КОРРЕСПОНДЕНТ (56 – Intermediary Bank)" не заповнюється, поле повинно залишатись пустим.
  В разі платежу в роcійських рублях не в Росію (а, наприклад, в Білорусь), якщо в реквізитах отримувача присутній банк-кореспондент, в розділі "БАНК-КОРРЕСПОНДЕНТ (56 – Intermediary Bank)" заповніть його дані:
  - оберіть тільки опцію D;
  - заповніть поля з назвою, адресою банку, його місто та країна (по аналогії з полем 57). При виборі «…» можна обрати банк з міжнародного довідника банків, в іншому випадку потрібно вказати реквізити банку вручну.
  04.png
 8. В розділі "ПОЛУЧАТЕЛЬ (59 – Beneficiary)" обов'язкові всі поля для заповнення (найменування, країна, місто, адреса, номер рахунку отримувача), при цьому реквізити можна внести вручну або обрати з довідника "Контрагенты SWIFT", якщо платіж на користь даного контрагента вже здійснювався та його дані внесені в довідник.
  Для платежів в російських рублях, у випадку, якщо отримувачем являється резидент Росії, додатково вкажіть ІПН отримувача.

  - поле "Наименование" —  на початку рядка пропишіть ІПН отримувача (якщо отримувач — резидент Росії), потім через пробіл — назву отримвувача (з контракту) зі скороченою формою власності російськими літерами.
  Наприклад: ИНН7732115718 ООО ЮНИЛЕВЕР РУСЬ.

  У юридичних осіб Росії, крім ІПН, існує ще КПП (код причини постановки на облік до податкових органів Російської Федерації), містить 9 цифр. У платіжному дорученні заповнення КПП не є обов'язковим. Однак, якщо бажаєте крім ІПН, внести і параметр КПП, заповнення поля "Найменування" має бути наступним: на початку рядка ІПН отримувача, потім через крапку без пробілу КПП отримувача, далі через пробіл назву отримувача.

  Наприклад:

  ИНН7732115718.КПП987654321 ООО ЮНИЛЕВЕР РУСЬ

  В рядок "Наименование" поля 59 допускається 35 символів, однак (у випадку великої назви) допустимо продовжити введення назви (без знаків переносу) в поле "Адрес".

  - поле "Страна" — вибір з довідника країни банка-отримувача, обов'язкове для заповнення;
  - поле "Город" — заповнюється вручну з контракту;
  - поле "Адрес" — заповнюється вручну з контракту, включаючи вулицю, номер будинку та і.н. при наявності. В поле можна вказати 35 символів.
  - поле "Номер счета получателя (IBAN)" для введення номеру банківського рахунку отримувача (при платежах в Росію рахунок зазвичай починається на 4070….). Поле складається тільки з 20 цифр. Номер рахунку вкажіть без пробілів.
  05.png

 9. В розділі "ДЕТАЛИ ПЛАТЕЖА (70 – Details Of Payment)" вкажіть "Призначення платежу" та "Підставу для платежу".
  В поле "Призначення платежу" можна внести інформацію в чотирьох рядках по 35 символів кожна (всього 140 символів). У призначенні платежу обов'язково вкажіть:

  - Код виду валютної операції — пятизначний цифровий код, заповнюється в форматі (VOxxxxx), наприклад (VO10200) — обов'язковий реквізит при платежах в російських рублях (незалежно від того, в Росію платіж чи в іншу країну). Код VO може бути вказаний в контракті/рахунку. У випадку його відсутності, уточніть даний код в отримувача платежу.
  - Форма оплати: Оплата або передоплата. Допустимі скорочення: опл. (замість оплата) та п/о (замість передоплата).
  - За що конкретно: за товар — найменування товару (наприклад, за косметику) або за послуги — найменування послуг/робіт (наприклад, за консалтингові послуги).
  - № та дата контракта, на основі якого здійснюється оплата. Символ "№" являється недопустимим знаком для SWIFT-платежу, його ставити не потрібно. Допустимі скорочення контр., дог. (замість контракт, договір).
  Інша інформація при необхідності, наприклад, № та дата інвойса/рахунку, на основі якого здійснюється оплата, наявність та сума ПДВ і т.д.
  Це поле повинно бути заповнене наступним чином:

  (VO10200) ОПЛАТА ЗА КОСМЕТИКУ ПО КОНТР. 5/2022 ОТ 01.09.2022, СОГЛ. СЧ.5/2022-56 ОТ 20.12.2022, НДС-33333,00

  При необхідності, можна використовувати всі 4 рядки поля 70 "Назначение платежа", при цьому перехід на наступний рядок здійснюється автоматично.

  Поле "Основание для платежа" обов'язкове для заповнення, однак, якщо вся інформація заповена в полі "Назначение платежа", то в цьому полі достатньо поставити крапку.
  07.png

 10. Розділ "Дополнительная информация (72 – Additional nfomation)" заповніть тільки в разі крайньої потреби, якщо в інші поля не поміщаються повні реквізити, необхідні для коректного зарахування грошових коштів відправнику (наприклад, якщо є декілька банків-кореспондентів, або не поміщається повне призначення платежу). Заповнення даного поля призведе до ручної обробки платежу всіма задіяними банками, затримці у виконанні платежу та додатковим комісіям банків-кореспондентів (за ручну обробку). Якщо все-таки додаткові відомості необхідно в даному полі вказати, на початку першого рядка поля 72 вкажіть спеціальне кодування, яке дозволяє донести внесену інформацію:

  - Банку отримувачу: /ACC/
  - Отримувачу: /BNF/
  Поле "Комментарий к платежу" не обов'язкове для заповнення (за бажанням).
  06.png

Корисні статті

Створити swift-платіж в "Альфа-Бізнес Онлайн"

Які реквізити Альфа-Банку для проведення платежів?

Типи комісій по SWIFT платежах

Чи була ця стаття корисною?
1 з 1 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.