Створити swift-платіж в Web-iFOBS

Завдання

Створити swift-платіж в Web-iFOBS.

Умова

 • Для створення нового переказу swift заповніть всі поля, виходячи з реквізитів контрагента, зазначених у зовнішньоекономічному контракті/іншому документі на оплату.
 • Платіж у доларах США, євро, білоруських рублях, англійських фунтах стерлінгів, польських злотих, швейцарських франках, японських ієнах, казахських тенге заповнювати латинськими (англійськими) літерами;
 • Платежі у російських рублях заповнювати кирилицею (російськими літерами).

Рішення

 1. Перейдіть в меню "Операции с валютой", оберіть вкладку "Валютные поручения" та натисніть "Создать документ (SWIFT)".
  0071.png
 2. Заповніть усі поля заявки.
  - номер та дата заявки — вказується автоматично, можна змінити; 
  - поле 32: оберіть валюту, в якій здійснюється платіж, і вкажіть точну суму. Вкажіть терміновість проведення платежу:
  Т+0 платіж спишеться сьогодні
  Т+1 платіж спишеться завтра, тобто на наступний робочий день
  Т+2 платіж спишеться післязавтра, тобто на другий робочий день
 3. Поле "Основание" обов'язково для заповнення, проте, якщо вся інформація міститься в полі "Назначение платежа", в цьому полі досить проставити крапку (максимальна кількість символів — 90).
  В поле "Назначение платежа" можна внести інформацію в чотирьох рядках по 35 символів кожна (всього 140 символів). У призначенні платежу обов'язково вкажіть:
  - форма оплати: Оплата (PAYMENT) або передоплата (PREPAYMENT). Допустимі скорочення: PMNT (замість PAYMENT) і PRMNT (замість PREPAYMENT);
  - за що конкретно: за товар "найменування товару" (наприклад, за запчастини — FOR COSMETICS) або послуги — найменування послуг/робіт (наприклад, за консалтингові послуги — FOR CONSULTING SERVICES);
  - № та дата контракту, на підставі якого здійснюється оплата. Символ "№" є неприпустимим знаком для SWIFT-переказу, його ставити не потрібно. Допустимі скорочення CONTR. (Замість CONTRACT) і позначення дати DD;
  - інша інформація при необхідності, наприклад, номер і дата інвойсу/рахунки, на підставі якого здійснюється оплата.
  Приклад:

  PAYMENT FOR COSMETICS ACC CONTR.5/2021 DD 01.09.2021, INV.5/2021-56 DD 15.12.2021

 4. У секції "Банк одержувача" (57 — Beneficiary Bank) в залежності від того, чи присутній в контракті SWIFT-код банку-одержувача, є можливість обрати:

  - опцію A — при цьому потрібно заповнити тільки поле BIC/SWIFT, а його назва та адреса підтягнуться в системи банку автоматично.

  Після введення SWIFT-коду банку-одержувача, додатково не потрібно заповнювати поля з назвою, країною, містом і адресою банку (ці поля при виборі опції А недоступні для введення). ВАЖЛИВО: SWIFT-код може містити лише 8 або 11 символів (і тільки букви і цифри, без пробілів).
  - опцію D — при цьому необхідно вручну заповнити поля з назвою, адресою банку, його містом і країною.
  Можете використовувати в тому випадку, якщо є розбіжності в реквізитах контракту в адресі банку-одержувача (наприклад, відповідно до SWIFT підтягується адресу головного офісу, а в контракті може бути адреса філії або відділення), при цьому розбіжностей в найменуванні банку в контракті і довіднику не повинно бути. При такому заповненні вносіть всі реквізити банку вручну.

  Заповнення полів при виборі опції D:

  - поле "Номер счета" — це поле, призначене для введення номера кореспондентського рахунку банку одержувача в банку-кореспонденті (тільки цифри), заповнюєте тільки в разі наявності в реквізитах контракту банку-кореспондента (і, відповідно, заповнення поля 56 — Intermediary Bank). ВАЖЛИВО: В поле "Номер рахунку" не можна вводити рахунок одержувача, для реквізитів одержувача є поле 59 — Beneficiary.
  - поле "Наименование и адрес" — заповніть з контракту при відсутності SWIFT-коду. До цього рядка включається назва банку, місто і країна банку-одержувача (допускає максимум 35 символів, включаючи знаки та пробіли); адресу заповніть вручну з контракту, вкажіть вулицю, номер будинку і т.д. при наявності.
 5. У розділі "Одержувач" (59 — Beneficiary) обов'язкові все поля для заповнення (найменування, адреса, номер рахунку отримувача), при цьому реквізити можна внести вручну або вибрати з довідника контрагентів, якщо платіж на користь даного контрагента вже здійснювався і його дані занесені в довідник:

  - поле "Наименование и адрес" — заповніть з контракту латинськими буквами, включаючи вулицю, номер будинку, квартири і т.д. при наявності;
  - поле "Счет (Account №)" призначене для введення номера банківського рахунку або IBAN-коду одержувача. Поле може містити як цифри, так і букви. Якщо в реквізитах присутній одночасно і IBAN-код одержувача і номер банківського рахунку одержувача, в цьому полі необхідно вписувати IBAN-код. IBAN-код — обов'язковий реквізит для одержувачів в країнах Євросоюзу, однак використовується і в багатьох інших країнах. IBAN пишеться без пробілів і роздільників.

  0073.png
 6. У секції "Сведения о расходах" (71 — Details Of Charges):
  виберіть тип комісії: За рахунок відправника (OUR), Комісії банків-кореспондентів за рахунок одержувача (SHA), За рахунок одержувача (BEN), Платіж в USD з гарантією доставки повної суми (OUROUR);
  - виберіть рахунок комісії (в національній валюті);
  - виберіть код операції зі списку або вкажіть його вручну;
  - вкажіть код і країну одержувача (виберіть зі списку).
  0074.png
 7. Якщо в реквізитах одержувача присутній банк-кореспондент, в розділі "Банк-Корреспондент" (56 — Intermediary Bank) необхідно заповнити його дані аналогічно п. 4.
  У разі наявності в контракті більш одного банку-кореспондента, обидва банки-кореспонденти внесіть в поле 56 з опцією D, де в поле "Назва та адреса банку" по черзі вкажіть найменування, адресу і SWIFT банків-посередників в порядку проходження платежу.
  У секції "Клиент-заказчик" (поле 50) заповніть свої реквізити (ім'я, адреса, валюта, рахунок) латинскими літерами:
  - оберіть зі списку рахунок списання;
  - у полі "Имя/адрес" впишіть свою скорочену назва англійською мовою (поле допускає максимум 35 символів, включаючи знаки та пробіли); вкажіть країну та населений пункт, вкажіть вулицю, номер будинку, корпус, квартиру і т.і., допустимі скорочення str. (від англ. Street — вулиця).
  0075.png
 8. Секція "Вложенные документы" — для вкладення документів.
  0077.png

 9. Секція "Додаткова інформація" (72 — Additional nfomation) необхідно заповнювати тільки в разі крайньої необхідності, якщо в інші поля не вміщуються повні реквізити, необхідні для коректного зарахування грошових коштів відправнику (наприклад, якщо є кілька банків-кореспондентів, або не поміщається повне призначення платежу). Заповнення даного поля призводить до ручної обробки платежу усіма задіяними банками, затримки у виконанні платежу і додатковим комісіям банків-кореспондентів (за ручну обробку). Якщо все ж додаткові відомості необхідно в даному полі все-таки вказати, на початку першого рядка поля 72 вказуєте спеціальну кодування, що дозволяє донести внесену інформацію:
  - банку одержувачу: /ACC/;
  - Одержувачу: /BNF/.
  Поле "Коментар до платежу" не є обов'язковим, заповнюється за бажанням.
  0076.png
 10. Натисніть "Підписати" для відправки документа в банк.

Корисні статті

Які сервіси та послуги пропонує виконати дистанційно "Альфа-Бізнес Онлайн"?

Як замовити послугу в "Альфа-Бізнес Онлайн"?

Створити swift-платіж в "Альфа-Бізнес Онлайн"

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.