FAQ по РРО та ПРРО

Запитання

Що таке РРО? Кому потрібні РРО/ПРРО? Чи є альтернатива класичним касовим апаратам?

Умова

Для виконання норм законодавства потрібно мати зареєстроване РРО/ПРРО, яке може бути як інтегроване, так і не інтегроване до POS-терміналу.

Відповідь

Що таке РРО?

Реєстратор розрахункових операцій (РРО) — термін в законодавстві України, що визначає фіскальний касовий апарат як засіб державного контролю за обігом безготівкових та готівкових коштів, обліком товарів, реєстрацією наданих послуг та розрахунковими операціями. Визначення та використання реєстраторів регламентується Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Що таке ПРРО?

Програмний РРО (ПРРО) — це програмний продукт, який встановлюється на телефон, ноутбук, комп'ютер або планшет, щоб створювати електронні фіскальні чеки та передавати зареєстровані продажі до податкової служби.

Кому потрібні РРО/ПРРО?

Для ФОП у 2022 році будуть потрібні всім підприємцям другої–четвертої груп спрощеної системи оподаткування для проведення будь-яких готівкових розрахункових операцій або картками.

За яких умов можливо не застосовувати РРО:

  • Переказ коштів за товар з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок, відкритий в установі банку без застосування платіжних карток;
  • зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок продавця в касі банку;
  • зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок продавця з використанням програмно-технологічних комплексів самообслуговування, які належіть банківським та небанківським фінустановам.

Кому не потрібно встановлювати РРО/ПРРО?
З 1 січня 2022 року касові апарати не потрібні ФОПам першої групи.

Чи є альтернатива класичним касовим апаратам?

Так, є програмне забезпечення, яке перетворює будь-який ґаджет з Windows або Android на касовий апарат — програмний РРО. Пропонуємо скористатися акційною пропозицією від нашого парнтера Е-ЧЕК.

Корисні статті

Встановити Е-ЧЕК як ПРРО від Альфа-Банку

КЕП на фізичному носії для Е-ЧЕК. Які вимоги та як використовувати?

Android POS-термінал. Підключення та умови супроводження

Чи була ця стаття корисною?
1 з 2 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.