Завдання
Створити swift-платіж в рублях через "Ок, Альфа!" (Web).
Умова
Увага!
У період дії воєнного стану заборонені будь-які валютні операції з використанням російських рублів. Деталі Як працює банк з валютою під час воєнного стану?- налаштувати створення валютного доручення в "Ок, Альфа!"(Web);
- в полі "Валюта комісії" вказувати гривню;
- в полі "Рахунок комісії" слід вибирати рахунок у гривні;
- платежі у російських рублях заповнювати кирилицею (російськими літерами);
- створення платежу можливий за наявності рахунку у цій же валюті.
Рішення
-
Перейдіть до розділу "Валютные операции", в закладку "SWIFT" та натисніть "Создать заявку".
- Заповніть усі поля заявки:
- оберіть терміновість проведення платежу;
Обираючи терміновість:
Т+0 платіж списується "сьогодні". Т+1 платіж списується "завтра", тобто на наступний робочий день. Т+2 платіж списується"післязавтра", тобто на другий робочий день.
- введіть суму та оберіть тип комісії;
комісія OUR – сплачується відправником платежу;
комісія BEN – сплачується одержувачем платежу;
комісія SHA – комісія Альфа-Банку сплачується відправником платежу, комісії банків-кореспондентів сплачуються одержувачем платежу.
- оберіть валютний рахунок списання платежу та перевірте свої реквізити, які заповнюються за замовчуванням (найменування платника, місто, країну та адресу);
- при платежах у російських рублях у Росію розділ "Банк-посередник" не заповнюється, поле залишається порожнім.
У разі платежів у російських рублях не в Росію (а, наприклад, у Білорусь), якщо в реквізитах одержувача присутній банк-кореспондент, у розділі "Банк-посередник" заповніть його дані: оберіть тільки опцію D; заповніть поля з назвою, адресою банку, його містом та країною.
Натисніть "Далее". -
Заповніть дані одержувача та натисніть "Далее".
Особливості заповнення полів:
Поле "Банк получателя" - виберіть лише опцію D та заповніть усі поля вручну. Обов'язкові поля для заповнення (найменування, країна, місто, адреса, номер рахунку одержувача).
У полі "Номер счета" заповніть БІК банку (Банківський Ідентифікаційний номер, що складається виключно з 9 цифр) та номер коррахунку в РКЦ (Розрахунково-кліринговий центр, що складається виключно з 20 цифр) у форматі: //RUНомерБІК.Номер коррахунку в РКЦНаприклад: //RU044525225.30101810400000000225
Секція "Получатель" - поле "Наименование" заповніть із контракту російськими літерами. У полі можна ввести 35 символів. Якщо назва довга, продовжуйте вводити назву (без знаків перенесення) у рядку "Адрес". На початку рядка пишеться ІПН одержувача (якщо одержувач — резидент Росії), потім через пробіл — назву одержувача (із контракту) із скороченою формою власності російськими літерами.
Наприклад: ИНН7732115718 ООО ЮНИЛЕВЕР РУСЬ;
- поле "Страна" оберіть країну одержувача;
- поле "Город" заповніть вручну з контракту;
- поле "Адрес" заповніть вручну з контракту: вулицю, номер будинку, квартири тощо за наявності. У поле можна ввести 35 символів;
- у поле "Номер счета или IBAN" введіть IBAN рахунку без пробілів та роздільників (при платежах в Росію рахунок зазвичай починається на 4070….). Поле має містити лише 20 цифр. - Заповніть призначення платежу в полі "Детали платежа": за що проводиться платіж, номер договору або іншого документа, дата. У поле можна ввести 140 символів.
У призначенні платежу обов'язкова інформація:
- Код виду валютної операції — пятизначний цифровий код, заповнюється в форматі (VOxxxxx), наприклад (VO10200) — обов'язковий реквізит при платежах в російських рублях (незалежно від того, в Росію платіж чи в іншу країну). Код VO може бути вказаний в контракті/рахунку. У випадку його відсутності, уточніть даний код в отримувача платежу.
- Форма оплати: Оплата або передоплата. Допустимі скорочення: опл. (замість оплата) та п/о (замість передоплата).
- За що конкретно: за товар — найменування товару (наприклад, за косметику) або за послуги — найменування послуг/робіт (наприклад, за консалтингові послуги).
- № та дата контракта, на основі якого здійснюється оплата. Символ "№" являється недопустимим знаком для SWIFT-платежу, його ставити не потрібно. Допустимі скорочення контр., дог. (замість контракт, договір).
Інша інформація при необхідності, наприклад, № та дата інвойса/рахунку, на основі якого здійснюється оплата, наявність та сума ПДВ і т.д.
Це поле повинно бути заповнене наступним чином:(VO10200) ОПЛАТА ЗА КОСМЕТИКУ ПО КОНТР. 5/2022 ОТ 01.09.2022, СОГЛ. СЧ.5/2022-56 ОТ 20.12.2022, НДС-33333,00
-
Розділ "Дополнительная информация" заповніть тільки в разі крайньої потреби, якщо в інші поля не поміщаються повні реквізити, необхідні для коректного зарахування грошових коштів відправнику (наприклад, якщо є декілька банків-кореспондентів, або не поміщається повне призначення платежу).
Заповнення даного поля призведе до ручної обробки платежу всіма задіяними банками, затримці у виконанні платежу та додатковим комісіям банків-кореспондентів (за ручну обробку). Якщо все-таки додаткові відомості необхідно в даному полі вказати, на початку першого рядка вкажіть спеціальне кодування, яке дозволяє донести внесену інформацію:- Банку отримувачу: /ACC/
- Отримувачу: /BNF/ -
Підпишуть заявку. Введіть смс-код для підтвердження платежу, який надійде на номер мобільного телефону та натисніть "Продолжить".
Чекайте обробки платежу.
Корисні статті
У яких валютах можна здійснювати та приймати платежі в Альфа-Банку?
Коментарі
0 коментарів
Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.