Створити swift-платіж в рублях через "Ок, Альфа!" (Web)

Завдання

Створити swift-платіж в рублях через "Ок, Альфа!" (Web).

Умова

Увага!

У період дії воєнного стану заборонені будь-які валютні операції з використанням російських рублів. Деталі Як працює банк з валютою під час воєнного стану?
 • налаштувати створення валютного доручення в "Ок, Альфа!"(Web);
 • в полі "Валюта комісії" вказувати гривню;
 • в полі "Рахунок комісії" слід вибирати рахунок у гривні;
 • платежі у російських рублях заповнювати кирилицею (російськими літерами);
 • створення платежу можливий за наявності рахунку у цій же валюті.

Рішення

 1. Перейдіть до розділу "Валютные операции", в закладку "SWIFT" та натисніть "Создать заявку".
  _________.jpg
 2. Заповніть усі поля заявки:
  - оберіть терміновість проведення платежу;
  ______5____.jpg
  Обираючи терміновість:
  Т+0 платіж списується "сьогодні".
  Т+1 платіж списується "завтра", тобто на наступний робочий день.
  Т+2 платіж списується"післязавтра", тобто на другий робочий день.
  - оберіть валюту платежу;00002.png
  - введіть суму та оберіть тип комісії;
  ______2____.jpg
  комісія OUR – сплачується відправником платежу;
  комісія BEN – сплачується одержувачем платежу;
  комісія SHA – комісія Альфа-Банку сплачується відправником платежу, комісії банків-кореспондентів сплачуються одержувачем платежу.

  - оберіть валютний рахунок списання платежу та перевірте свої реквізити, які заповнюються за замовчуванням (найменування платника, місто, країну та адресу);
  - при платежах у російських рублях у Росію розділ "Банк-посередник" не заповнюється, поле залишається порожнім.
  ______3____.jpg
  У разі платежів у російських рублях не в Росію (а, наприклад, у Білорусь), якщо в реквізитах одержувача присутній банк-кореспондент, у розділі "Банк-посередник" заповніть його дані: оберіть тільки опцію D; заповніть поля з назвою, адресою банку, його містом та країною.
  Натисніть "Далее".
 3. Заповніть дані одержувача та натисніть "Далее".
  ______4____.jpg
  Особливості заповнення полів:
  Поле "Банк получателя"

  - виберіть лише опцію D та заповніть усі поля вручну. Обов'язкові поля для заповнення (найменування, країна, місто, адреса, номер рахунку одержувача).
  У полі "Номер счета" заповніть БІК банку (Банківський Ідентифікаційний номер, що складається виключно з 9 цифр) та номер коррахунку в РКЦ (Розрахунково-кліринговий центр, що складається виключно з 20 цифр) у форматі: //RUНомерБІК.Номер коррахунку в РКЦ

  Наприклад: //RU044525225.30101810400000000225

  Секція "Получатель" 

  - поле "Наименование" заповніть із контракту російськими літерами. У полі можна ввести 35 символів. Якщо назва довга, продовжуйте вводити назву (без знаків перенесення) у рядку "Адрес". На початку рядка пишеться ІПН одержувача (якщо одержувач — резидент Росії), потім через пробіл — назву одержувача (із контракту) із скороченою формою власності російськими літерами.

  Наприклад: ИНН7732115718 ООО ЮНИЛЕВЕР РУСЬ;

  - поле "Страна" оберіть країну одержувача;
  - поле "Город" заповніть вручну з контракту;
  - поле "Адрес" заповніть вручну з контракту: вулицю, номер будинку, квартири тощо за наявності. У поле можна ввести 35 символів;
  - у поле "Номер счета или IBAN" введіть IBAN рахунку без пробілів та роздільників (при платежах в Росію рахунок зазвичай починається на 4070….). Поле має містити лише 20 цифр.

 4. Заповніть призначення платежу в полі "Детали платежа": за що проводиться платіж, номер договору або іншого документа, дата. У поле можна ввести 140 символів.0л1.png
  У призначенні платежу обов'язкова інформація:

  - Код виду валютної операції — пятизначний цифровий код, заповнюється в форматі (VOxxxxx), наприклад (VO10200) — обов'язковий реквізит при платежах в російських рублях (незалежно від того, в Росію платіж чи в іншу країну). Код VO може бути вказаний в контракті/рахунку. У випадку його відсутності, уточніть даний код в отримувача платежу.
  - Форма оплати: Оплата або передоплата. Допустимі скорочення: опл. (замість оплата) та п/о (замість передоплата).
  - За що конкретно: за товар — найменування товару (наприклад, за косметику) або за послуги — найменування послуг/робіт (наприклад, за консалтингові послуги).
  - № та дата контракта, на основі якого здійснюється оплата. Символ "№" являється недопустимим знаком для SWIFT-платежу, його ставити не потрібно. Допустимі скорочення контр., дог. (замість контракт, договір).
  Інша інформація при необхідності, наприклад, № та дата інвойса/рахунку, на основі якого здійснюється оплата, наявність та сума ПДВ і т.д.
  Це поле повинно бути заповнене наступним чином:

  (VO10200) ОПЛАТА ЗА КОСМЕТИКУ ПО КОНТР. 5/2022 ОТ 01.09.2022, СОГЛ. СЧ.5/2022-56 ОТ 20.12.2022, НДС-33333,00

 5. Розділ "Дополнительная информация" заповніть тільки в разі крайньої потреби, якщо в інші поля не поміщаються повні реквізити, необхідні для коректного зарахування грошових коштів відправнику (наприклад, якщо є декілька банків-кореспондентів, або не поміщається повне призначення платежу).
  0л2.png
  Заповнення даного поля призведе до ручної обробки платежу всіма задіяними банками, затримці у виконанні платежу та додатковим комісіям банків-кореспондентів (за ручну обробку). Якщо все-таки додаткові відомості необхідно в даному полі вказати, на початку першого рядка вкажіть спеціальне кодування, яке дозволяє донести внесену інформацію:

  - Банку отримувачу: /ACC/
  - Отримувачу: /BNF/

 6. Підпишуть заявку. Введіть смс-код для підтвердження платежу, який надійде на номер мобільного телефону та натисніть "Продолжить".
  ________2____.jpg
  Чекайте обробки платежу.

Корисні статті

У яких валютах можна здійснювати та приймати платежі в Альфа-Банку?

Як створити swift-платіж в "Ок, Альфа!" (Web)?

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.