Як скасувати платіж в статусі "Проведен"?

Запитання

Що робити, якщо платіж вже у статусі "Проведен"? Як відмінити здійснений банком платіж? Як відмінити swift?

Умова

Направити запит до банку на скасування доступно для платежів у статусі "Введен" або "Отложен". Для цього відправте повідомлення через клієнт-банк з даними платежу та поясненням. Також відхилити можна створений, але не підписаний або не відправлений до банку платіж. 

Відповідь

Відхилити або відмінити платіж у статусі "Проведен" банк не має права!

Відповідно до платіжного доручення відправника кошти переведені та належать одержувачу. Лише одержувач може розпоряджатися рахунком і цими коштами. Зверніться до банку-одержувачу або безпосередньо до розпорядника рахунку (якщо є контакти) щоб повернути помилково направлені кошти.

 

Згідно Інструкції НБУ № 22 від 21 січня 2004 року:
1.15. Доручення платників про списання коштів зі своїх рахунків і зарахування коштів на рахунки отримувачів банки здійснюють у термін, установлений законодавством України.
За несвоєчасне списання/зарахування коштів з/на рахунків/и клієнтів банки несуть відповідальність згідно із законодавством України та укладеними договорами.
Платник несе відповідальність перед банком, що його обслуговує, згідно з укладеним між ними договором.
2.19. Розрахункові документи, що надійшли до банку протягом операційного часу, банк виконує в день їх надходження. Розрахункові документи, що надійшли після операційного часу, банк виконує наступного операційного дня.
2.22. Банк виконує розрахункові документи відповідно до черговості їх надходження згідно зі статтею 1072 Цивільного кодексу України та виключно в межах залишку коштів на рахунку клієнта, якщо інше не встановлено договором між банком і клієнтом.
2.29. Платник має право в будь-який час до списання платежу з рахунку відкликати з банку, що його обслуговує, платіжні доручення в порядку, визначеному внутрішніми правилами цього банку.
Платіжні доручення відкликаються лише в повній сумі.

Корисні статті

Що вказати в призначенні платежу платіжного доручення?

Які сервіси та послуги пропонує виконати дистанційно "Альфа-Бізнес Онлайн"?

Який графік обробки міжбанківських платежів у гривні в Альфа-Банку?

Які підтверджуючі документи потрібні ФОП/ЮО для зняття готівки з рахунку в касі банку?

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.