Чому заблоковано рахунок, якщо місце реєстрації ФОП/ЮО в зоні АТО?

Запитання

Чому заблокований рахунок? Яка причина блокування, якщо місце реєстрації ФОП або ЮО на тимчасово окупованій території?

Відповідь

Поточні рахунки клієнтів (ЮО та ФОП),​ які зареєстровані на непідконтрольній території Луганської та Донецької області заблоковані на видаткові та прибуткові операції згідно вимог Закону України №1207-VII від 15.04.2014 "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України". 
Банк по роботі з рахунками клієнтів (ЮО та ФОП) керується наступними нормативними документами:

  • п.2 ст.13 Закона України № 1207 від листопада 2021 г."Здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами - підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України. Правочин, стороною якого є суб’єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним"
  • Лист-роз'яснення НБУ № 18-0006/8196 от 28.01.22:
    Враховуючи вищевикладене, якщо податковою адресою юридичної особи, фізичної особи - підприємця та фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, є місцезнаходження/місце проживання такої особи на іншій території України (яка не є тимчасово окупованою територією), то банк має право здійснювати обслуговування таких клієнтів. Якщо податковою адресою юридичної особи, фізичної особи - підприємця та фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, є місцезнаходження/місце проживання на тимчасово окупованій території, то банк не має права здійснювати операції за рахунками таких клієнтів до зміни їх податкової адреси на іншу територію України.
  • ст. 45 Податкового кодексу України визначає податкову адресу:
    п.45.1 Податковою адресою платника податків - фізичної особи визначається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
    п. 45.2 Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Для розблокування рахунку має бути реєстрація в ЄДР на території України:

Корисні статті

Як пройти повторну ідентифікацію МСБ ЮО?

Як пройти повторну ідентифікацію МСБ ФОП?

Як пройти повторну ідентифікацію ФОП?

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.